Altyapı

Öğrencilerimize ve personelimize kablolu, kablosuz internet erişimi sunarak bilgiye kolay ulaşabilecekleri bir alt yapı hizmeti sunuyoruz. E-Posta ve kurum içi haberleşme programlarımız sorunsuz şekilde çalışmakta olup, öğrencilerimize ise Microsoft alt yapısı ile mail hizmeti vermekteyiz. Ayrıca öğrencilerimize E-kütüphanemizde İ-Mac ve Windows işletim sistemli bilgisayarları bir arada kullanma imkânı sunuyoruz.

Yerleşkemizde fiber internet teknolojilisi kullanılarak her noktadan internet erişimi Wi-Fi aracılığı ile sağlanmaktır. Polikliniklerimiz ve diğer binalarımıza VPN teknolojisi kullanılarak telefon ve internet hizmetlerinin bir arada kullanılması sağlanmaktadır. Kütüphanemizde araştırma yaparken aynı zamanda interneti kullanarak öğrencilerimiz, bilgiye daha hızlı erişebilmektedirler.

İnternet hızımız 2016 ayından itibaren 500 Megabit olarak yeniden yapılandırılmıştır. Ayrıca ULAKNET omurgası da sistemlerimize entegre edilmiştir. Yerleşkemizde sunucularımız sanal serverlar üzerinden hizmet vermekte olup, telefon hatlarımız fiber kablolar aracılığı ve PRI teknolojisi kullanılarak Telekom santrallerine ulaşmaktadır.

Serverlarımızın bulunduğu sistem odamız 7/24 gözlenmekte olup, herhangi bir problem olması durumunda yetkili personelimize, SMS aracılığı ile iletilerek anında müdahale imkânı sunulmaktadır. Yerleşkemiz güvenlik kameralarımız sayesinde HD olarak izlenmektedir.

Öğrencilerimiz ve personelimiz bina girişlerinde kimlik kartları ile turnikeleri kullanarak okulumuza güvenli bir şekilde giriş yapmaktadırlar. Her katta bulunan 42" ekranlarımız sayesinde güncel duyuruları yayınlayarak öğrencilerimizi bilgilendirmekteyiz.

Sınıflarımızın giriş kapılarında 10" ekranlar yer almaktadır. Bu ekranlarda o sınıfta hangi dersin olduğu, ne kadar öğrencinin derste yer aldığı otomatik olarak gösterilerek Türkiye'de ilk defa kullanılan sistem hayata geçirilmiştir.

Üsküdar Üniversitesi teknolojik açıdan her geçen gün kendisini yenilemektedir.